V VVE (vrtcu) pri OŠ Stari trg ob Kolpi smo v sredo, 15. 5. 2019, v okviru Tedna vseživljenjskega učenja, izvedli delavnico za otroke, starše in stare starše. Predstavili smo zgodovino kamišibaja – papirnatega gledališča ter s pomočjo njega, predstavili knjigo »Elmer« D. Mckee-ja. Otroci so si po predstavi izdelali svojo papirnato lutko pisanega slončka. Med izvajanjem dejavnosti je bila glavna ideja otrokom podati sporočilo, da smo vsi enaki, kljub naši drugačnosti. Ne glede na to, kdo si, kaj si. Če živiva v istem okolju in sije sonce, sije tako zame kot zate. Če je pri meni zima, je tudi pri tebi. Če jaz na svoji koži občutim, da je dež hladen in moker, občuti to tudi nekdo drug na enak način, ne glede na to, ali je črn, bel, rumen … To je bilo za otroke tako samoumnevno. Elmer je drugačen, ker pač takšen je. In če pogledamo starost otrok, lahko to razumemo. Ampak se vprašamo: »Zakaj se to z leti spremeni? Zakaj postanemo tako nestrpni do nekoga, ki živi in premišljuje drugače kot mi?« Dobro bi bilo, da bi slikanice, kot je Elmer, vzeti v roke tudi mi, odrasli. Staršem smo predlagali, da lahko svoj kamišibaj izdelajo sami in se ga tudi poslužujejo, saj je to ena od dobrih oblik igre, ustvarjanja in komunikacije z našimi otroci, v svet katerih, vse preveč vstopajo prvine digitalne dobe.