Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si
 

Evropa v šoli

20160322_183635V torek, 22. marca 2016, se je v KC Semič odvijala zaključna regijska prireditev natečaja Evropa v šoli. Dvorano, ki je bila polna otrok, njihovih staršev in mentorjev so nagovorili Alenka Muc, predsednica Društva prijateljev mladine Metlika, Majda Struc, predsednica Nacionalnega odbora natečaja Evropa v šoli, Bojan Jakša, podžupan Občine Semič in Nataša Adlešič Barba iz Ministrstva za zunanje zadeve RS.
V kulturno bogatem programu so se predstavile vse belokranjske šole s plesnimi, pevskimi in glasbenimi točkami ter z recitacijo. Našo šolo so s svojimi prepričljivimi plesnimi gibi ponosno predstavile učenke 3. triade, pod mentorstvom učiteljice Sabine Stopar. Koordinatorica Evrope v šoli za Belo krajino, Vladimira Škof, je vsem udeležencem natečaja podelila priznanja.

Na natečaju je našo šolo zastopalo 12 učencev od 1. do 9. razreda, sodelovali pa so na likovnem in literarnem natečaju.

Pet učencev se je uvrstilo na državno raven:

Nastja Šmalcelj, 2. r. (likovni natečaj, mentorica Jasmina Strugar),

Patricija Šlajmer, 3. r. (likovni natečaj, mentorica Jasmina Strugar),

Nastja Mlakar, 8. r. (likovni natečaj, mentorica Jasmina Strugar),

Eva Vukelič, 9. r. (likovni natečaj, mentorica Jasmina Strugar) in

Andraž Bračko Majerle, 5. r. (literarni natečaj, mentorica Urška Simonič).

V mesecu maju se bodo udeležili zaključne državne prireditve tega natečaja v Ljubljani.
Udeleženci natečaja so letos ustvarjali na temo Ustvarimo še boljši jutri. V preddverju KC Semič smo si ogledali razstavo vseh likovnih in fotografskih del.

Čestitamo učencem in mentoricama za uspeh!

 

[wzslider]

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost