DSC_0199Z melodijami mladih Sodevskih tamburašev in plesom šolske folklorne skupine,  smo v ponedeljek, 7. marca 2016,  na OŠ Stari trg ob Kolpi pričeli  prireditev, posvečeno vsem dekletom, ženam, materam, babicam,  prababicam in vsem ženskam, ki jih v življenju na različne načine srečujemo in ki bogatijo naš svet. Množičen odziv, prijetno vzdušje med programom in po njem, je bil dokaz, da smo bile ta dan ženske sprejete, slišane, spoštovane in razumljene kot obiskovalke, sogovornice, ustvarjalke in soustvarjalke. Za kratko zgodovinsko predstavitev družbenega položaja žensk, recitacije, humoristične nastope, za pogled na vlogo in vrednost ženske danes, za ustvarjalno delavnico, kjer so si udeleženke lahko izdelale tudi darilce in za zaključek po dogodku, so se  potrudili delavci naše šole Urška,  Ingrid, Mateja, tri Mojce, Andreja, Katarina, Stanka, Helena in zunanji sodelavki Bernarda in Nataša.  Seveda pa brez obiskovalk, obiskovalcev in njihove dobre volje, dogodek ne bi bil tako prijeten kot je bil.

Hvala vsem in nasvidenje prihodnjič.

Mojca Butala, ravnateljica OŠ Stari trg ob Kolpi

[wzslider]