Pravljice, ki so mi jih pripovedovali v otroštvu,
imajo globlji pomen kakor resnice,
katerih me je naučilo življenje.
(F. Schiller)

Otroci v vrtcu zelo radi poslušamo pravljice in pripovedujemo ob slikanicah. Letos bomo prvič sodelovali tudi v predšolski bralni znački. V petek, 19. 10. 2018, smo se z nahrbtnikom odpravili v šolsko knjižnico, kjer nam je naša knjižničarka pripravila knjige, katere bomo doma prebirali s svojimi starši in potem v vrtcu pripovedovali obnovo zgodbe svojim prijateljem in vzgojiteljicam.

Otroci smo z velikim zanimanjem prisluhnili knjižničarki, ki nam je za naš bralni nahrbtnik posodila veliko knjig. Obljubili smo, da bomo lepo ravnali s knjigami in jih bomo skrbno čuvali. Projekta se veselimo tudi zato, ker bomo pridno brali in bomo ob koncu leta dobili priznanje za sodelovanje v predšolski bralni znački.

Ko smo prišli nazaj v vrtec, smo ob svečkah in lučkah prebrali eno zgodbico z našega nahrbtnika.

[wzslider]