Kako smo obeležili mesec šolskih knjižnic

 

  • Starejši učenci smo brali mlajšim.

Sedmošolke Lucija, Karmen, Nika in Živa so 18 učencem OPB prebrale pravljice Muca Copatarica, Maček Muri, Zlata ptica in Kako je Evropa dobila ime.

 

  • Pripravili smo seznam 5 slovenskih knjig, ki bi jih priporočili sovrstnikom po svetu.

Na našem seznamu so: Butalci Frana Milčinskega, Košarkar naj bo! Primoža Suhodolčana, Maček Muri Kajetana Koviča, Majnice, fulaste pesmi Toneta Pavčka in Županova Micka Antona Tomaža Linharta.

 

  • Napisali smo svoja razmišljanja o pomenu šolske knjižnice.

 

  • Sedmošolki Nika in Živa sta ustvarili pesem o naši šolski knjižnici.

 

  • Luka iz 7. razreda je narisal svojega najljubšega knjižnega junaka Martina Krpana.

 

 

  • Izdelovali smo knjižne kazalke.

 

  • Odrasle (starše, učitelje …) smo povpraševali po njihovih najljubših knjigah.

 

 

  • V fotografski objektiv smo ujeli nekaj dejavnosti iz življenja naše šolske knjižnice.

 

V šolski knjižnici beremo, pišemo domače naloge in se učimo, rešujemo mesečne knjižne uganke, vadimo članice gledališkega krožka, imamo svoj najljubši kotiček …

V projektu Šolske knjižnice so zakon!, s katerim smo obeležili oktober, mesec šolskih knjižnic, smo najbolj prizadevno sodelovale učenke kulturno-umetniškega oz. gledališkega krožka: Lucija Konda, Nika Rauh, Živa Mihelić, Karmen Šterbenc, Andreja Kastelec, Eva Vukelić ter Neja Evgenija Ržen in Lidija Mihajlović.

Mentorica

Marija Volf, knjižničarka

 

Knjižnica OŠ STOK

 

Knjižnica je zelo lep kraj,

za nas, knjižne molje, je pravi raj.

Naša knjižnica OŠ STOK

je legendarna kot veliki pok.

 

Le da čas si uredimo,

venomer v njej tičimo.

Tam imamo tudi svoj kotiček,

pa čeprav sede vanj komaj en striček.

 

V knjižnici rešujemo različne kvize,

od Einsteina do Mone Lise.

Resda smo še mladi,

vendar beremo prav radi.

 

Nika Rauh in Živa Mihelić, 7. razred

 

  • STOK (Stari trg ob Kolpi)

 

Naša razmišljanja o pomenu šolske knjižnice

 

S knjigami, ki jih najdemo v šolski knjižnici, si širimo znanje ter bogatimo besedni zaklad in domišljijo. V knjižnici poiščemo gradivo, ki ga potrebujemo za različne predstavitve pri učnih predmetih in za učenje. Poleg poučnih knjig, enciklopedij, leksikonov, slovarjev so v knjižnici tudi zanimive otroške in mladinske leposlovne knjige. Knjižnica je tudi prostor, kjer beremo, se učimo, pišemo domače naloge. Zato je šolska knjižnica pomembna.

 

Andreja Kastelec, 9. r.

 

Šolska knjižnica je zelo pomembna. Dobro je, da ima šola svojo knjižnico, saj so nekateri učenci precej oddaljeni od splošne knjižnice. Iz knjižnice pogosto rabim kakšno knjigo, s katero si pomagam narediti predstavitev ali kaj podobnega za pouk. Kadar pa želim v šoli nekaj narediti v miru, na primer domačo nalogo ali se učiti, je knjižnica pravi prostor za to.

 

Eva Vukelić, 9. r.

 

Šolska knjižnica je zelo pomembna in zanimiva, saj se v njej dogaja veliko zanimivega. Meni so posebej všeč uganke in kvizi. Lahko pa bi bilo v knjižnici malo več leposlovnih knjig, ki so primerne za našo starost. Šolska knjižnica je super, saj zanjo skrbi prijazna in ustvarjalna knjižničarka.

 

Lucija Konda, 7. r.

 

Vemo, da mladi danes ne beremo prav pogosto. Šolska knjižnica pa nas spodbuja k branju, zato je zelo pomembna. Za nas, ki živimo v manjših naseljih in daleč od mest, je še pomembnejša. Do splošne knjižnice v Črnomlju imamo 20 km, do kočevske pa kar 30.

 

Nika Rauh, 7. r.

 

V šolski knjižnici si lahko izposodimo različne knjige po svojem okusu, poučne in leposlovne, pa tudi tiste, ki jih potrebujemo za pouk in učenje. Šolska knjižnica je v primerjavi s splošno, ki je v oddaljenem mestu, vedno pri roki. Knjigo si grem lahko izposodit med prosto uro ali tudi v odmoru.

 

Živa Mihelić, 7. r.

 

Luka je narisal svojega najljubšega knj. junaka M. Krpana
Luka je narisal svojega najljubšega knj. junaka M. Krpana

 

Mesec_knjiznic_1
Mesec_knjiznic_1
Najljubši kotiček v naši ŠK
Najljubši kotiček v naši ŠK

 

Rešujemo knjižne uganke
Rešujemo knjižne uganke
Učenke, ki smo sodelovale v projektu Šolske knjižnice so zakon!
Učenke, ki smo sodelovale v projektu Šolske knjižnice so zakon!
V knjižnici vadi gledališki krožek
V knjižnici vadi gledališki krožek

 

V ŠK pišemo naloge in se učimo
V ŠK pišemo naloge in se učimo
V šolski knjižnici beremo
V šolski knjižnici beremo