Letošnje jesenske počitnice na OŠ Stari trg ob Kolpi začeli malo drugače. V petek, 28. 10. 2022, smo se učenci 5. in 6. razreda takoj po pouku odpravili na šolsko igrišče, ker smo ob toplem in sončnem vremenu odigrali nogometno tekmo, potem smo v bližnjem gozdičku izdelali palice za pečenje hrenovk in penic. Ko se je začelo ohlajati smo se vrnili v šolo in telovadnico spremenili v spalnico: po tleh smo položili blazine, napihnili spalne podloge, pripravili prigrizke in se posladkali s palačinkami, ki jih je za nas pripravila kuharica Helena ter z slastnimi čokoladnimi biskvitki, ki jih je spekla ena od mamic. Vzeli smo drva, se toplo oblekli in se napotili proti gasilnemu domu, kjer je učitelj Gašper zakuril ogenj in že pri prvih plamenih so zadišale penice in hrenovke. Za priboljšek smo poskusili odlične domače konjske hrenovke in mesni sir, ki jih izdelujejo starši enega od učencev. Pri večerji se nam je pridružila tudi ravnateljica Mojca Butala, ki nam je privoščila nekaj resnično zdrave hrane (mandarine) a želodcev, z zdravo hrano, raje nismo obremenjevali. Po vrnitvi v šolo smo se umili, preoblekli v pižame in si ob omamnem vonju sveže pečene pokovke ogledali mladinski film. Večer smo popestrili še z grozljivim pohodom po meglenih trških njivah. Utrujeni smo se udobno namestili na svoja ležišča – eni smo zaspali prej drugi kasneje, a vsi smo se zjutraj zbudili zadovoljni. Sledil je zajtrk v postelji in pospravljanje naše spalnice. Okrog 10.00 so starši prevzeli otroke in vsi skupaj smo odšli na zaslužene počitnice. Spanje v šoli nam je bilo zelo zabavno.

Učitelj Gašper Mihelič in učiteljica Mateja Oberstar