Stari trg ob Kolpi 7, 8342 Stari trg ob Kolpi / tel: 07 30 55 102 / mob: 030 602 888 / E pošta: o-staritrg.nm@guest.arnes.si

Vedre bližine med nami

Pod tem tematskim naslovom je 9. novembra potekalo šolsko tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Na naši šoli se ga je udeležilo pet tekmovalcev od 5. do 7. razreda. Svojo literarno ustvarjalnost so učenci izkazali s pisanjem razlagalnega spisa po knjigah Kakšno drevo zraste iz mačka Nataše Konc Lorenzutti in Predpravljice in popovedke Andreja Rozmana – Roze ter humoreski Josipa Jurčiča Kozlovska sodba v Višnji Gori.

Bronasto Cankarjevo priznanje sta osvojili petošolki Sara Kastelec in Nina Vukelič pod mentorstvom učitelja Gašperja Miheliča. Iskrene čestitke!

Šolska tekmovalna komisija

Uradni rezultati državnega tekmovanja za Cankarjevo priznanje – Osnovna šola Stražišče Kranj