V petek, 13. septembra 2019, bomo obiskali jubilejni 30. Pikin festival v Velenju. 1. kulturni dan v šolskem letu 2019/2020 je namenjen učenkam in učencem od 1. do 9. razreda.

Program 1. kulturnega dneva 1.–9. r. – obisk 30. Pikinega festivala

Datum: petek, 13. 9. 2019.

Okvirni čas: 7.55–20.30.

Kraj izvedbe: Velenje (središče mesta: Pikina prizorišča).

Organizator in izvajalec dejavnosti: Pikin festival Velenje.

Udeleženci: učenci 1.–9. r. (37 otrok) in 6 učiteljev spremljevalcev.

Učitelji spremljevalci: Urška Ambrožič, Ingrid Mihelič, Gašper Mihelič, Mateja Oberstar, Nuša Butala in Marija Volf.

Prevoznik: šolski.

Program obiska in časovnik

7.55 Odhod izpred šole.
Vožnja v smeri Stari trg ob Kolpi–Kočevje–Ljubljana–Velenje.
20-minutni postanek za malico in stranišče (avtocestno počivališče).
11.00 Prihod v Velenje in sprejem Pike vodičke na glavni avtobusni postaji.
Odhod v dvorano Doma kulture Velenje.
11.30–12.20 Ogled lutkovno-igrane predstave Obuti maček (Mini teater Ljubljana).
Ustvarjanje v delavnicah in druge aktivnosti na Pikinih prizoriščih
12.20–13.00 Aktivnosti na Titovem trgu (ulična zabava, motorične igre …).
13.00–13.30 Ogled razstave v Galeriji Velenje (ilustracije slikarke Jelke Reichman).
13.30–15.30 Aktivnosti na Otroškem igrišču.
Vmes kosilo oz. 2. malica.
15.30–17.00 Ustvarjanje v delavnicah v Rdeči dvorani (umetniške, raziskovalne, eksperimentalne delavnice).
17.00 Odhod z avtobusne postaje Velenje.
17.00–20.30 Vožnja domov v isti smeri.
20-minutni postanek za prigrizek in stranišče (avtocestno počivališče).

Predviden povratek v Stari trg ob Kolpi.

Cena programa: 8 evrov na otroka (5 evrov ogled predstave, 3 evre vodenje programa).

Cilji dejavnosti

• Učenci si ogledajo gledališko predstavo, jo doživljajo in vrednotijo.
  • Ogledajo si razstave in oblikujejo pozitiven odnos do likovnih in drugih izdelkov.
  • Sodelujejo v aktivnostih in delavnicah.
  • Urijo si spretnosti, potrpežljivost in vztrajnost pri delu, so ustvarjalni, izvirni.
  • Navajajo se na poslušnost v skupini, sledijo navodilom, izpolnjujejo dogovorjene obveznosti, pravila lepega vedenja.
  • Upoštevajo pravila varne vožnje, ki veljajo za vožnjo z avtobusom (vstopanje in izstopanje, sedenje, uporaba varnostnega pasu …).
  • Skrbijo za svojo varnost in lastnino in ne ogrožajo varnosti in imetja ostalih udeležencev.

Marija Volf, koordinatorka KD                                                        Mojca Butala, ravnateljica

Spoštovani starši!

Vsi učenci pridejo v šolo kot običajno.

Učenci bodo dobili v šoli dve obilnejši malici, za popoldanski oz. tretji obrok pa poskrbite starši.

V Stari trg se bomo vrnili predvidoma ob 20.30. Med potjo domov bodo lahko izstopili učenci na relaciji Knežja Lipa–Brezovica–Predgrad–Stari trg. Ostale učence vozače pridete starši iskat pred šolo v Starem trgu. Učenca iz Koprivnika pa prevzamete starši na avtobusni postaji v Kočevju ali na Brezovici (po dogovoru z razrednikom).

Povezana slika