Otroci so dar. Popeljejo nas v tok življenja. Ohranjajo nas v trdnem stiku s stvarmi, ki so pomembne: poštenost, predanost, velikodušnost. To so vrline, zaradi katerih je življenje čudovito.

POSTAL SEM PRVOŠOLEC/PRVOŠOLKA

Znanju naproti so zajadrali tudi trije prvošolci OŠ Stari trg ob Kolpi.

Sprejeli so jih poleg ravnateljice, razredničarke in policista tudi drugošolci –  s pozdravom, plesom, petjem in deklamacijam. Povabili so jih medse v svoj krog in se spoznavali s socialnimi igrami in med gibanjem za baloni. Dlani vsakega učenca v oddelku pa so sestavile razredno maskoto – ježka.

Po sladki pogostitvi in prejemu diplome, so učenci spoznali še ostale prostore in nekatere delavce na šoli, s katerimi se bodo dnevno srečevali.

Vsem prvošolcem in njihovim staršem želimo čim bolj prijazno, učeno in izkustveno pot življenja po kateri bodo hodili in kot je zapisal Helmut Schmidt:

Kdor želi doseči oddaljeni cilj,

mora narediti veliko malih korakov.