Novosti po 1. 2. 2017 na osnovi Zakona o spremembi in dopolnitvi zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (Ur. L. RS, št. 88/16 – v nadaljnjem besedilu ZUPJS-G)

Upravičenci do subvencije za malico so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije:

–  do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 53 % neto povprečne plače v R Sloveniji

NOVO:

• do brezplačnega kosila so v skladu s spremembami zakona ZUPJS-G upravičeni vsi učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi otroškem dodatku ne presega 36 % neto povprečne plače v R Sloveniji

Šola podatke o subvencijah samostojno pridobi iz aplikacije CEUVIZ.

Zato starše pozivamo, da preverijo podatke v odločbah o otroškem dodatku.

V vseh odločbah o otroškem dodatku so navedeni podatki o odstotku neto povprečne plače v R Sloveniji, ki ga družina prejema.

Za vse dodatne  informacije vprašajte v tajništvo šole Mojco Breznik.